Yabancı Diller Bölümü

Kullanılan Ders Materyalleri

Kullanılan Ders Materyelleri

Her bölüm ve fakülte ile ilgili materyali geliştiren öğretim görevlisi, fakülte ve bölümdeki öğretim görevlileriyle iletişime geçerek ve alan taraması yaparak geliştireceği materyalin içeriği ile ilgili kuramsal alt yapıya sahip olmaktadır.

Örneğin, Mimarlık Fakültesi’nin İngilizce materyallerini geliştiren öğretim görevlimiz;

  1. Mimarlık Fakültesi’nin öğretim görevlileriyle iletişime geçmekte ve ders içerikleriyle ilgili görüşmekte,
  2. Mimarlık ile ilgili alan taraması ve araştırması yapmakta,
  3. Mimarlık ile ilgili İngilizce ders içeriğini özümsemekte, süzgeçten geçirmekte ve İngilizce dersinde kullanılacak, dört beceriyi (okuma, dinleme, yazma, konuşma) kapsayan görsel ve işitsel malzeme ve etkinlikler içeren ünitelere ve modüllere dönüştürmekte,
  4. Mimarlık Fakültesi İngilizce derslerinde bizzat kendisi geliştirdiği materyali kullanmaktadır.

Kullandığınız materyaller hem üniversite yaşamınız süresince hem de mezuniyet sonrasında mesleğinizi icra ederken temel yeterlikleri kazanmanızı sağlamaktadır. Ayrıca küresel vatandaşlığın ön plana çıktığı günümüzde İngilizce ortak dünya dili olarak vazgeçilmez hale gelmektedir. Bu yaklaşımla verilen İngilizce eğitiminiz ilk dönemden itibaren küresel vatandaşlık donanımı kazanmanızda köprü olmaktadır.

Buna ek olarak, yabancı dil eğitiminde ders dışı zamanların ders içi zamanlar kadar önemli olduğunun farkındalığıyla, size ders dışında hangi materyalleri kullanacağınız, bunları nereden temin edeceğiniz konusunda yol gösteriyoruz. Hatta, üniversitemiz kütüphanesinde ve internet ortamında zengin yabancı dil materyal kaynağı erişiminize sunuyoruz.